W czym kosmetyki konopne są lepsze od innych?

Kilka słów o kosmetykach konopnych i ich głownym składniku - oleju konopnym

 

Pozytywne działanie oleju konopnego wykorzystywanego w kosmetykach potwierdzone zostało już dawno temu. Zatem nasuwa się pytanie - czym jest ten produkt i jakie „niesamowite” właściwości posiada?

Krem India Cosmetics na tle konopi siewnej

Czym jest olej konopny?

Olej konopny pozyskiwany jest z nasion Cannabis sativa L. (konopi włóknistej), rośliny pochodzącej z Azji Środkowej, wykazuje innowacyjne zastosowanie w kosmetologii. Badania pokazują, że konopie mają właściwości przeciwutleniające i wyróżniają się bogactwem kwasów tłuszczowych omega 3-6-9, działających na skórę odżywczo, nawilżająco i łagodząco. Olej z konopi zawiera źródło witamin, fosfolipidów, fitosteroli, minerałów i chlorofilu.

 

Olej CBD na tle konopi siewnej

 

W czym kosmetyki konopne są lepsze od innych?

 Odpowiedź jest prosta – kosmetyki konopne wykazują lepsze działanie nawilżające, kojące oraz odżywcze. Badania potwierdzają również widoczne efekty w leczeniu wszelakich chorób skórnych, m.in. łuszczycy, trądziku czy atopowego zapalenia skóry. Temat konopi w użyciu kosmetycznym w dalszym ciągu badany jest przez największe uniwersytety na świecie, ale jedno jest pewne – konopie wykazują pozytywny wpływ na organizm ludzki, a liczne badania odkrywają tylko więcej ich wyjątkowych właściwości. Kosmetyki konopne to wciąż mało znany dla szerszego grona odbiorców temat, ale powstaje coraz więcej artykułów naukowych, które dostępne są w sieci i liczne markety wprowadzają kosmetyki konopne do swojej oferty. 

 

Kto może stosować kosmetyki konopne?

Z racji swojej delikatności kosmetyki konopne polecane są do każdego typu skóry, a wachlarz ich zastosowań jest niezwykle szeroki. Na pewno świetnie sprawdzą się w celu pielęgnacji skóry przesuszonej, czy cierpiącej w wyniku łuszczycy, czy atopowego zapalenia skóry. 

 

Kilka właściwości kosmetyków konopnych 

  • zmiękczają i wygładzają skórę
  • wpływają na regenerację naskórka
  • zapobiegają utracie wody przez skórę 
  • regulują wydzielanie sebum
  • ograniczają powstawanie zmarszczek
  • niwelują przebarwienia skóry
  • regularnie stosowane -tworzą skórną powłokę ochronną

 

Jakie są różnice między marketowymi kosmetykami konopnymi, a kosmetykami z szeroko wyspecjalizowanych sklepów?

 Wyspecjalizowane w zakresie konopi firmy, takie jak India skupiają swoją uwagę na dobrych jakościowo produktach konopnych. India wie, jak ważna jest jakość ponieważ to na jej podstawie klient ocenia produkt - dlatego produkty muszą działać. Marki opierające całą swoją działalność na produkcie konopnym nie oszczędzają go na podstawie oferowanego asortymentu. Większość marketów ma bardzo szeroki asortyment i ich produkty wprawdzie przykuwającą oczy szatą graficzną, natomiast kiedy spojrzeć na skład wykorzystanie głównego składnika, czyli oleju konopnego jest znikome. 

 

 

 

Polecane Produkty:

 

Ochronny Krem do Rąk India Cosmetics

 

Maść z Olejem Konopnym India Cosmetics

 

Krem do Twarzy India Cosmetics

 

Balsam Q India Cosmetics

 

Ochronny krem do rąk

Maść z Olejem Konopnym

Krem do twarzy

Balsam Q