Naturalne miody z Polesia - rodzinna pasieka

Naturalne miody z Polesia - rodzinna pasieka

 

Pomysł na miody

Pomysł na wprowadzenie miodów do naszego asortymentu narodził się na jednym z naszych spotkań integracyjnych. Popijając herbatę, jeden z naszych sprzedawców zażartował „Teraz to by się przydał miód ze Skarbów Polesia”.

Działanie 

W Indii nigdy nie rzucamy słów na wiatr i już następnego dnia skontaktowaliśmy się z naszym zielarzem i pszczelarzem na Ukrainie, który prowadzi na ogródku pasiekę. Jego pszczoły mają „skrzydełka” pełne roboty, bo jak wiecie, mieszka w środku lasu otoczony łąkami, polami i sadem owocowym.

kopotun trzymajacy pszczoly pasieka ulepszczoly na drzewie ukraina pasieka oleksandra

Lokalizacja pasieki

Polesie jest malowniczą oraz wolną od zanieczyszczeń krainą, przez co pyłek zbierany z roślin trafia do uli w najlepszej postaci. Różnorodność flory na Polesiu pozwala nam stworzyć nietuzinkowe smaki zamknięte w słoiczkach, a sad zlokalizowany nieopodal ogródka Oleksandra daje nam możliwość skomponowania suszonych owoców i dodania do miodów wielokwiatowych w celu stworzenia nowych smaków.

ule pasieka kopotun ukraina dwa ule kolo siebie w pasiece oleksandra

Wrześniowy wyjazd na Ukrainę

We wrześniu odwiedziliśmy naszego zielarza, a zarazem pszczelarza na Polesiu i nasze pracowite pszczoły. Byliśmy bardzo ciekawi jak wygląda cały proces u źródła, żeby lepiej przekazywać Wam informację o naszych produktach. 

Nie zawiedliśmy się! Miody są tworzone naturalnie, bez dodawania niepotrzebnych konserwantów i barwników. A wszystkie receptury miodów są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

 

Skarby Polesia znajdziesz też tutaj:

FACEBOOK 

INSTAGRAM