Konopie w walce z COVID - badania

Konopie w walce z COVID - czy konopie pomagają zapobiegać zakażeniu? 


Z nowych badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że związki zawarte w ekstraktach z konopi mogą zapobiegać zakażeniu COVID-19.

 

konopie a covid

 

Wyniki badania prowadzonego przez Richarda van Breemena, badacza z Globalnego Centrum Innowacji Konopi w stanie Oregon zostały opublikowane w Journal of Natural Products.

 

Konopie eliminują SARS-CoV-2 w płucach

Naukowcy odkryli, że dwa kwasy kannabinoidowe, które powszechnie występują w konopiach, czyli kwas kannabigerolowy (CBGA) oraz kwas kannabidiolowy (CBDA), wiążą się z białkiem SARS-CoV-2, blokując krytyczny etap procesu, którego wirus używa do zarażania ludzi.

Kwasy kannabinoidowe (CBDA i CBGA) występują w konopiach, ale nie są one substancjami psychoaktywnym, dlatego są bezpieczne w stosowaniu u ludzi.

Badania naukowców wykazały także, że związki konopi (CBDA i CBGA) były równie skuteczne przeciwko wariantom alfa i beta.

 

leczenie covida CBD konopie

 

Szczepionki a konopie

Połączenie szczepień i leczenia CBDA/CBGA powinno stworzyć znacznie trudniejsze środowisko dla COVID-19. 

 


Źródło: 

Van Breemen RB, Muchiri RN, Bates TA, Weinstein JB, Leier HC, Farley S, Tafesse FG. Cannabinoids Block Cellular Entry of SARS-CoV-2 and the Emerging Variants. J Nat Prod. 2022 Jan 10:acs.jnatprod.1c00946. doi: 10.1021/acs.jnatprod.1c00946. Epub ahead of print. PMID: 35007072; PMCID: PMC8768006.