Metoda OMO - na czym polega? Instrukcja krok po kroku

Metoda mycia włosów OMO 

KROK PO KROKU 

metoda omo

 

CO TO JEST OMO? 

Poszerzając swoją wiedzę o świadomej pielęgnacji włosów w końcu trafisz na słowo “OMO”. Jest to jedna z metod mycia włosów, która zyskuje coraz większą popularność. Nie ma się co dziwić! Metoda przywraca włosom nawilżenie, blask i wygładzenie.

Metoda OMO to inaczej wieloetapowe mycie włosów w kolejności – (O) odżywka – (M) mycie szamponem – (O) odżywka. Metoda OMO polega na zabezpieczeniu włosów odżywkami. Mają one chronić je przed nadmiernym plątaniem, łamaniem lub wysuszeniem. Szczególnie dotyczy to włosów długich, suchych, zniszczonych, kręconych i porowatych.

 

Jak myć włosy metodą OMO?

Instrukcja w 3 krokach

Etap 1 = Odżywka
Na wilgotne odsączone włosy nałóż odżywkę, dopasowaną do potrzeb Twoich włosów. Pamiętaj, by nie nakładać odżywki na skórę głowy, bo w efekcie Twoje włosy mogą być zbyt obciążone i szybko się przetłuszczać. Możesz ją wczesać we włosy za pomocą grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Zostaw na włosach na 3-5 minut. Uwaga! Nie spłukuj odżywki!

Etap 2 = Mycie szamponem
Nałóż delikatny szampon bez SLS na skórę głowy i dokładnie umyj. Pianą z szamponu myj długości i końce włosów, na których znajduje się wcześniej naniesiona odżywka.

Etap 3 = Odżywka/Maska
Po skończonym myciu włosów odsącz je bawełnianym ręcznikiem. Zaaplikuj odżywkę/maskę emolientową lub emolientowo-humektantową na końce włosów. Pozostaw na co najmniej 5 minut pod czepkiem lub bawełnianym ręcznikiem. Spłucz dokładnie letnią lub chłodną wodą, aby domknąć łuski włosa.

 

Metoda OMO

 

Jaką odżywkę wybrać do etapu 1 = O?

Odżywka do mycia włosów metodą OMO powinna być dobrana odpowiednio do potrzeb Twoich włosów. Musisz wiedzieć, że nasze włosy dla zdrowego stanu potrzebują zróżnicowanych składników aktywnych: protein, emolientów i humektantów. Świadoma pielęgnacja włosów powinna opierać się na równowadze tych składników.

W doborze możesz kierować się naszymi wskazówkami:

 

Dla kogo metoda OMO?

Mycie włosów metodą OMO zalecane jest dla włosów średnioporowatych i wysokoporowatych, czyli dla takich, których łuski włosów są rozchylone. Często są to zniszczone, suche i matowe włosy. Sprawdzi się także przy włosach farbowanych. Metoda OMO można stosować także przy włosach kręconych i falowanych. Włosy będą miękkie, a skręt podbity. 

 

metoda OMO

 

 

Kosmetyki INDIA do metody OMO

szampon bez sls

DELIKATNE SZAMPONY BEZ SLS

maska humektantowo emolientowa

MASKA HUMEKTANTOWO - EMOLIENTOWA