Babka lancetowata i jej właściwości

Babka lancetowata i jej właściwości

Występowanie babki lancetowatej w Polsce jest bardzo pospolite i dzięki bardzo dobrej zmienności przystosowuje się do różnych warunków. Gatunek tej babki został rozniesiony na wszystkie kontynenty i występuje pod wieloma nazwami, tj. języczki polne, babka wąskolistna, babka koniczynowa, babka koniczynowata, żywiec.

W medycynie właściwości babki znane były od starożytności. Zalecano sok z tej rośliny na ukąszenia jadowitych skorpionów i węży, w średniowieczu używana była przy złamaniach oraz opuchliznach. Medycyna ludowa zalecała roślinę w nieco innych celach i tak spopularyzowane właściwości znane są każdemu. Babka lancetowata obecnie zalecana jest w leczeniu chrypki, suchego kaszlu, łagodzeniu swędzenia wywołanego ukąszeniem komara, nieżytów przewodu pokarmowego oraz dróg moczowych.

Tak wiele właściwości prozdrowotnych popchnęło nas do stworzenia syropu z wyciągu z babki lancetowatej z dodatkiem cytryny oraz cukru. Syrop wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego. Łagodzi kaszel, pomaga rozrzedzić i usunąć wydzielinę z oskrzeli, ułatwia odkrztuszanie. Ma właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, napotne, wykrztuśne i przeciwbólowe. Wspomaga organizm w przeziębieniach, chorobach płuc, oskrzeli, tchawicy, krtani i gardła. Jest również dobrym immunostymulatorem, pobudza działanie układu odpornościowego, pomaga w przeciwdziałaniu chorobom pochodzenia wirusowego i bakteryjnego oraz zapaleniu płuc. 

 

Naturalny Syrop znajdziesz TUTAJ.