Nadzwyczajne właściwości białka konopnego. Jak może Ci pomóc?

Białko konopne jest obecnie zaliczane do grupy superfoods, czyli żywności pochodzenia naturalnego, bogatej w składniki odżywcze, których właściwości mają działać korzystnie na organizm człowieka. Znajdziemy w nim między innymi witaminy z grupy B, witaminę C i E, niezbędne aminokwasy oraz kwasy tłuszczowe.

Badania udowodniły, że białko konopne wspomaga między innymi układ krążenia, pokarmowy, immunologiczny, a także mięśniowy. Wykazano również, że proteina konopna wpływa pozytywnie na skórę oraz włosy.

Ten wegański produkt skierowany jest zwłaszcza do osób ze schorzeniami mięśni, serca oraz do osób aktywnych fizycznie, pragnących zbudować masę mięśniową. Idealnie skrojony dla chcących wzbogacić swoją dietę. Dodatkowym atutem, szczególnie dla sportowców, jest fakt, że białko konopne wchłania się lepiej niż zwierzęce oraz zawiera aż 11 g białka w 30 g porcji. Jest to wynik wyższy lub równy prawie wszystkim produktom mięsnym i rybnym.

Białko konopne nie zawiera laktozy oraz jest produktem bezglutenowym, więc może być spożywany przez osoby posiadające alergie. Produkt jest w 100% naturalny i bezpieczny dla zdrowia. W związku z tym może warto włączyć go do swojej diety?

 

Zachęcamy do skorzystania z białka konopnego India Cosmetics, które jest dostępne pod tym linkiem: https://www.indiacosmetics.pl/p/bialko-konopne-500g,134

 

Źródło:

https://zdrowie.wprost.pl/odzywianie/produkty/10338839/cudowne-wlasciwosci-bialka-konopnego-komu-moze-pomoc.html

https://www.healthline.com/nutrition/hemp-protein-powder#healthy-fats

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323037#nutritional-benefits

https://www.webmd.com/diet/hemp-protein-health-benefits#1